Sprawdzian w pustyni i puszczy
Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Klasa 5 Lektury Polski.. Życzę miłego rozwiązywania.. o boże prosze naprawić ten sprawdzian 1.7 odp powinno być wahima 2.6 odp powinno być zmarła w dordze do kairu.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. Jak nazywali się główni bohaterowie?Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoProblematyka.. Rozwiąż test!w pustyni i w puszczy - test z humorem.. Zadanko.W pustyni i w puszczy (1973) PL. HQDVDRip.. anuluj.. W jakim celu to zrobiono?. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quiz w Poczekalni.. Polub.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Temat: Czy uważnie przeczytaliśmy książkę Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy" Cele lekcji: - przypomnisz sobie podstawowe wiadomości o Henryku Sienkiewiczu, - sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki "W pustyni i w puszczy"..

W pustyni i w puszczy.

Udostępnij Udostępnij wg Thomskubis.. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. merken in "Meine Apps""W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Zawiera nieodpowiednie treści?. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Skomentuj.. Sprawdź, ile pamiętasz!. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. Piotr 28 września 2020 ciekawe a to nie było, że Dinah zmarła n a febre?. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczyPlik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży..

W pustynii i w puszczy.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. Udostępnij.. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. polskiej .Dajcie odpowiedzi do testu z lektury Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury „ W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Odblokuj dostęp do 8152 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Jakie nazwisko miała Nel?. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Osadź.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiW pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Więcej.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz..

...Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy".

W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. Edytuj elementy.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Kim .Po wodę chodzili nocą do Nilu.. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. W pustyni i w puszczy.. Czym była fatamorgana ?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. 6.Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Opis testu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Rozwiąż test.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.9.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Motyw .Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.W PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docTest ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''..

Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy.

W pustyni i W puszczy" Test dla klas piątych.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.''. Inne tryby testu.. Odpowiedz.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt