Przeczytaj głośno tekst piosenki. odszukaj w nim wyrazy
(Podręcznik ćw.. Przeczytaj fragment tekstu piosenki Majki Jeżowskiej „Marzenia się spełniają".Przeczytaj tekst.. Proszę wykonać zadania z ćw.. GDY ŚWIECI SŁOŃCE, WSZYSTKIM JEST WESOŁO.4.. 2 ze strony 26.. Edukacja polonistyczna, społeczna.. Podane wyrazy ułóż w kolejności alfabetycznej, a następnie zapisz.. Edukacja matematyczna:Wyszukaj w Internecie a może masz płytę w domu piosenki o Św. Mikołaju, która ci się podoba.. Pauza Używa jej się w celu: .. Podkreśl w przeczytanym wcześniej tekście wyrazy z literą ń.Na początku zajęć przeczytaj Rodzicom tekst pt." Podarki".. UWAGA!. 2 Zadanie.. Proszę przeczytać tekst z podręcznika str. 47, odszukać w nim wyrazy, w których występuje „rz" i głośno je odczytać.. a) Wyrazy, które utraciły dźwięczność: czad (5. wers) pokaż więcej.. Podaj co najmniej dwa przykłady .Podręcznik s. 61 -przeczytaj tekst , odszukaj w nim wyrazy, w którym występuje ś, si ; 4 wybrane wyrazy przepisz do zeszytu - pamiętaj piszemy Lekcja wykonaj ćwiczenie 2,3,4 s. 51 matematyczna Podręcznik s. 25 Zadanie 2 i 3 ustnie Zadanie 1 i 4 zapisz w zeszycie muzyczna Powtórz piosenkę Maszeruje wiosna.W wyrazie piszemy "ó", .. Uwaga: po dwukropku zaczynamy pisać wielką literą, jeśli są to przytaczane słowa czyjeś lub jeśli jest to tekst dłuższy.. Nazwij dwuznaki w podanych niżej wyrazach.. Adam ma dom, a Ada ma domek..

Przeczytaj wyrazy, podkreślając sylaby.

dach Gdańsk okno podłoga ściana drzwi telewizor domNastępnie przeczytaj zrosty literowe i wyrazy w ćw.. Oglądasz stare wydanie książki.. Zbierz argumenty do dyskusji z tymi, którzy mają o Biblii inne zdanie niz autorki przytoczonych fragmentów.. Wypisz z tekstu te wyrazy z „ó", których pisownię potrafisz wyjaśnić.. Chłopiec bardzo dba o swój ogródek.. Kiedy zaliczyliśmy klasówki z historii, matematyki, fizyki i botaniki, nareszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą.MAC Edukacja to lider na rynku wydawnictw edukacyjnych.. Przepisz 10 sylab z literami b, p, d, zgodnie z kierunkiem strzałek.. - sprawdź, czy nie popełniłaś / popełniłeś .Przeczytaj tekst.. Pierwszy tekst to "… iwona kukulak o Odszukaj w znanych ci tekstach współczesnej kultury popularnej (np. komiksach, piosenkach) nawiązania do tradycyjnych wątków literackich lub kulturowych.. każda wyspa jest tajemnicza.Nawet dla żeglarskich, wyspiarskich Greków - przygody Odyseusza to przecie wędrówka od wyspy do wyspy, a każda ma swoją osobliwość.Przeczytaj tekst ze s 194 podręcznika i uporzadkuj wyrazy tak aby powstały zdania 2012-05-26 00:00:03 Przeczytaj tekst , a następnie wykonaj polecenia.. Brawo!. (ćwiczenie 2- dla chętnych).. Przeczytaj głośno tekst piosenki .Odszukaj w nim wyrazy które utraciły dzwięczność przed pauzą (na końcu wersu lub przed przecinkiem).Ich liczba wskaże ci wykonawcę tego utworu Ewa Farna(4) Kamil Bednarek(7) Sidney Polak(3) Daje naajPrzeczytaj głośno tekst piosenki..

Głośno przeczytaj tekst „My chcemy wiosny!"

Posłuchaj piosenki pt. „Maszeruje wiosna"- Muzyka, str. 63 CD 1, nr 26 • Wykonaj ćwiczenia 1-6 ze str. 64-65 8.2.. Kle-kle boćku, kle-kle, Usiądź na stodole, Chłopcy ci szykują, Chłopcy ci szykują Gniazdo w starym kole.. mech, beczka, szczur, dżdżownica, widzowie, jedzenie, udźwignie, burza, III Polecenie: Wybierz z podręcznika do edukacji polonistycznej ostatnio ćwiczony tekst i przeczytaj go głośno swojej Rodzinie, uwzględniając .Przeczytaj fragment tekstu piosenki Majki Jeżowskiej „Marzenia się spełniają".. Po spółgłoskach g i k piszemy rz. Uporządkuj litery od największej do najmniejszej i zapisz w zeszycie wyrazy.. Gdzie ukryły się litery: d, D. Podkreśl je.. Wypisz wyrazy, za pomocą których zdania składowe zostały połączone w zdania złożone.. Podkreśl wyrazy z „ó".. - przeczytaj dokładnie każdy wyraz - zapamiętaj jego pisownię-, zakryj wyraz kartką - zapisz go z pamięci w zeszycie.. Bogusława Jureczko j. polski Temat: Dwuznak rz po spółgłoskach g i k. Podręcznik strona 10 Polecenie1 Przeczytaj tekst.. Policz, ile ich jest i wpisz odpow-iednią liczbę.. Wybierz z tekstu pt. "Podarki" trzy dowolne zdania i zapisz je w zeszycie przedmiotowym z pamięci.. Zakręć si.- Wykonaj ćwiczenia w książce ze strony 26 i 27 - Przeczytaj tekst ze strony 26 i wyszukaj w nim wyrazy z ś, ć, ź, ń, dź..

Odszukaj w nim wyrazy z „rz".

Rosną w nim różne kwiaty, warzywa i drzewa owocowe.. Następnie uzasadnij ich pisownię dodając inne ich formy lub tworząc wyrazy pokrewne.. Następnie zapisz w zeszycie i zapamiętaj.. Przeczytaj głośno i wyraźnie wiersz z podręcznika na str. 28.Przeczytaj tekst.. To woda dla Tadka.. Wymień spółgłoski, po których występuje rz. Zapisz w zeszycie pod tematem lekcji :1.. Odszukaj zdanie złożone utworzone bez użycia dodatkowych wyrazów.Zwróć uwagę w jaki sposób oddzielono zdania składowe.. Zbierz argumenty do dyskusji z tymi, którzy mają o Biblii inne zdanie niz autorki przytoczonych fragmentów.. Wskaż w nim orzeczenia.. Edukacja polonistyczna - Zapisz w zeszycie słowami odpowiednie liczby kwiatów trzymanych przez dzieci w ćw.. T .W załączniku znajdziesz też plakat ze zwrotami z rozdziału 7.. Ćwiczenia grafomotoryczne- karta ćwiczeń- str. 48- ćw.1.. Temat 4: Co cieszy świętego Mikołaja?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Przeczytaj głośno podany tekst, a następnie wypisz z niego wyrazy, w których nie akcentujemy drugiej sylaby od końca, Podkreśl w nich sylabę akcentowaną.. 2011-09-07 17:20:32Przeczytaj tekst.. Ponadto cudzysłów może oznaczać, że objęte nim wyrazy lub wyrażenia zostały użyte przenośnie albo w ironicznie.Przeczytaj tekst, a następnie wykonaj polecenia..

Wyszukaj w tekście wyrazy z „rz" i głośno je przeczytaj.

Wykonaj ćwicz.. Józek ma ogródek.. 1 zgodnie z instrukcją.. Zadanie premium.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Podręcznik polonistyczno - społeczny str. 28 ćw.. Nauka pisania liter ż, Ż- karta ćwiczeń- str. 48- ćw.3 i 4.. PZ, str. 48 (1-2 x) i odpowiedz na pytania 1-3 pod tekstem 7.. Kle-kle boćku, kle-kle, witamy cię radzi, Gdy zza morza wrócisz, Gdy zza morza wrócisz, Wiosnę nam .Przeczytaj wyrazy tak, jak pokazują strzałki.. Grupa MAC S.A. - kompleksowa oferta: podręczniki szkolne, multimedia, zeszyty ćwiczeń, programy edukacyjneZnajdź wyrazy sąsiadujące z sobą: Przykład: BOKSER BALKONIK, LEWKONIE, LISTOPAD, KIJANKA, STONOGA, STOPIEŃ, BUTELKA, DALEKOWIDZ, DŁUGOŚĆ-----1.. Czytaj zdanie po zdaniu i zakrywaj je kartką i zapisuj z pamięci te wyrazy w zeszycie.. W czasie zajęć w piątek włączysz ją dla nas albo przyślij do mnie link i ja to zrobię.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Odszukaj w nim wyrazy z rz. Zwróć uwagę na wyróżnione litery.. Pierwszy tekst to "… iwona kukulak o Odszukaj w znanych ci tekstach współczesnej kultury popularnej (np. komiksach, piosenkach) nawiązania do tradycyjnych wątków literackich lub kulturowych.. Podkreśl kolejno litery b, d, p w wyrazach z ćwicz.. Życie w stolicy w czasie powstania warszawskiego było bardzo trudne, a działo .Przeczytaj tekst i wyszukaj w nim wyrazy, w których występuje ż. Podziel na głoski i sylaby następujące wyrazy: żaba, Żaneta, może, uważa, żartuje.. Odszukaj w wyrazach w ramce litery: d, D. Zaznacz je na niebiesko.. 6.Tekst piosenki: Witaj boćku Witaj boćku, kle-kle, witaj nam bocianie, Wiosna ci szykuje, Wiosna ci szykuje Żabki na śniadanie.. A to domek dla dudka.. Następnie proszę napisać dwuznak rz oraz wyrazy z dwuznakiem, które znajdują się w ćw.. do-mi-no Do-ro-ta de-se-czka da-ro-wać da-le-ko do-bra-nocW Układzie Słonecznym wszystko jest możliwe!Planety śpiewają, rapują i tańcują.W radosnej podróży dookoła Słońca, opisuja swojenajważniejsze cechy.. Zapytaj o: osobę mówiącą w utworze, rady, jakich udziela, adresata piosenki, główną myśl utworu.. stóg-pieniądz-opad-wierz-mów-śledź-straż-obraz-spójrz-widz-krzew-mierz-2.. Zwróć uwagę na wyróżnione litery (Podręcznik ćw.. Przeczytaj głośno tekst, o tym jak Cezary spędził dzień w domu i odpowiedz ustnie na pytania zamieszczone pod tekstem.. Podaj co najmniej dwa przykłady .Przeczytaj głośno podane wyrazy.Podkreśl litery oznaczające głoski które w wygłosie są wymawiane bezdźwięcznie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt