Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny tabela
Mieszkały razem w ubogiej chatce przy lesie.. Uważam,że szczera i prostolinijna Alina to postać pozytywna,a także dobry przykład wzorowej córki i siostry.Alina i Balladyna są niezamężnymi córkami Wdowy.. a) Kim są bohaterki?. Matka troszczy się o nie jednakowo.. Oczy ma czarne, a usta różane.. Balladyna to młoda i piękna dziewczyna - szczupła brunetka o czarnych oczach i wyrazistych ustach, niekiedy przypominająca posąg.. Mieszkają wraz z matka (wdową) w ubogiej, leśnej chatce.. Balladyna była starsza.. Balladyna była starsza.. Obie dziewczyny są bardzo piękne, choć typy urody mają odmienne.. Była bardzo wrażliwa na cierpienie innych ludzi.. e) Jak siostry zachowują się .TEMAT 2: WYGLĄD: - Alina - miała warkocz, szczupła, smukła, rumiana, oczy fiołkowe, szybka i zwinna- Balladyna - blada (… „Ta z alabastru"), oczy ciemne, czarne… Czytaj dalej →Balladyna, starsza z sióstr jest zgrabną brunetką o „alabastrowej" cerze, tak bladej, że matka nazywała ją „Blladyną".. 2011-04-04 17:05:25 Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny 2012-12-06 22:46:03II sposób: Charakterystyka równoległa, czyli zwracanie uwagi na konkretne cechy danej postaci, które odnoszą się do jakiegoś ważnego problemu.. Miała bladą, alabastrową cerę i właśnie dlatego matka porównywała ją do nocy białej nad ranem.Gdy zamorowała Alinę na jej czole pojawiła się .Porównawcza charakterystyka Balladyny i Aliny..

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Różni się od niej nie tylko wiekiem i wyglądem zewnętrznym, ale także cechami charakteru.. Mimo, że były siostrami bardzo się od siebie różniły, tak samo wyglądem jak i charakterem.CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA - Były siostrami, córkami ubogiej wdowy.. To córki ubogiej wdowy, mieszkające w skromnej leśnej chatce.. Są jednak postaciami zupełnie odmiennymi - odróżniają się nie tylko pod względem charakteru, ale także cechami zewnętrznymi.. Nie kocha matki, nie szanuje jej.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny Alina i Balladyna to siostry.. Całkowicie się one od siebie różniły.. b) Czego i od kogo się o nich dowiadujemy, zanim poznajemy je w scenie III aktu I?. Wstęp:-przedstawienie obu bohaterek: z jakiej książki pochodzą, kim są dla siebie, gdzie i z kim mieszkają, czego uosobieniem jest Balladyna, a czego Alina, -----Rozwinięcie:charakterystyka Balladyny: - wygląd zewnętrzny - opis wyglądu znajdziesz w akcie I, scenie .. Jest tak ładna, że Kirkor nazywa ją aniołem.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny -… Porównanie Aliny i Balladyny.. Mieszkały w chatce w lesie.. Gdy stawką był Kirkor, była w stanie poświęcić wszystko, aby osiągnąć swój cel i zostać jego żoną.Balladyna jest zgrabną brunetką o jasnej gładkiej cerze, Alina zaś ma jasne włosy splecione w długi warkocz, i różaną cerę..

85% Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Miały tę samą matkę, mieszkały razem w biednej chacie - tu podobieństwa się kończą.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. WYGLĄD: - Alina - miała warkocz, szczupła, smukła, rumiana, oczy fiołkowe, szybka i zwinna - Balladyna - blada (.. "Ta z alabastru"), oczy ciemne, czarne jak węgle SPOSÓB WYPOWIADANIA SIĘ: - Alina - mówi prosto, krótko, szczerze - Balladyna - wydaje się, że .Balladyna jest starsza od Aliny.. Napisz charakterystykę porównawczą bohaterek utworu i prześlij na adres email.. Alina jest nieco młodsza od Balladyny.Alina,młodsza z sióstr,jest dobrą i kochającą dziewczyną.Darzy matkę głębokim i szczerym uczuciem.Chętnie wyręcza ją w ciężkiej pracy.O swym przywiązaniu do rodzicielki mówi szczerze,z prostotą, bez wyszukanych słówReprezentuje typ dziewczyny niewinnej,skromnej,wrażliwej i serdecznej.Balladyna jest osobą na wskroś złą i okrutną.Nie kocha matki ani siostry.Nawet Kirkora .Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny odwołująć się do odpowiednich fragmentów dramatu Słowackiego.. Choć obie są młode i ładne, przedstawiają zupełnie inne typy urody i osobowości.Balladyna zaś nie chciała przegrać konkurencji zbierania malin, która miała zapewnić małżeństwo z Kirkorem.. Przeczytaj wszystko uważnie.. Cechują ją przebiegłość, żądza władzy, egoizm..

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

TEMAT 3: Oglądamy różne adaptacje teatralne "Balladyny".Alina i Balladyna to bohaterki dramatu autorstwa Juliusza Słowackiego.. Alina i Balladyna są postaciami z utworu J. Słowackiego p.t.. Chce, by obie córki znalazły sobie dobrych mężów.. Sporządź plan charakterystyki.. Była żądna bogactwa i zaszczytów, które były ważniejsze dla niej, od życia Aliny, dlatego z zimną krwią zabiła ją.. Balladyna to starsza siostra Aliny, obie postacie różnią się wyglądem oraz charakterem i temperamentem.. Balladyna natomiast była egoistką, nie liczyła się z uczuciami najbliższych.. Mimo, iż były siostrami, zadziwiająco różniły się od siebie, tak samo wyglądem jak i charakterem.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Alina i Balladyna były głównymi bohaterkami dramatu J. Słowackiego pt. „Balladyna".. 84% Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny; 85% Charakterystyka porównawcza Balladyny i AlinyCharakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Balladyna i Alina są bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego..

Charakterystyka porównawcza bohaterek dramatu.

Moment śmierci nie oznaczał wcale końca roli Aliny.Spróbuję zatem udowodnić, że miała cechy współczesnego człowieka sukcesu.. Róźnica wyłoni się przy porównaniu.. (wypowiedź Kirkora w scenie III aktu I) d) Jaki jest stosunek obu dziewcząt do matki?. Dziewczyny były wieśniaczkami, mieszkały razem z matką w ubogiej chacie.. Dziewczyna była szczera.. c) Jak wyglądają?. Są one córkami biednej wdowy, mieszkają razem z mamą w ubogiej chatce.. ZADANIA DLA UCZNIA: Zapoznaj się z materiałami źródłowymi do lekcji.. Pomimo, że są siostrami, dziewczyny różnią się od siebie charakterem i wyglądem.. Balladyna nie jest godna naśladowania.Sam duch zamordowanej pojawia się podczas uczty na zamku,ale jest widziany tylko przez Balladynę.. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny; Charakterystyka Aliny siostry Balladyny.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.. W pierwszej kolejności myślała o innych, potem dopiero o sobie.. Bladą twarz Balladyny zdobią ciemne oczy, Alina zaś ma oczy jak fiołki zawsze wesołe.. Obydwie siostry były piękne, dlatego też księciu Kirkorowi tak trudno było podjąć decyzję o wyborze jednej z nich.. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.Alina była szczęśliwa, cieszyła się tym, co ma.. Jej charakter jest przeciwieństwem charakteru Aliny.. Starsza z sióstr to piękna brunetka o jasnej cerze.Pewnie nikt na pierwszy rzut oka nawet by się nie domyślił, że Balladyna i Alina są siostrami.. 2 marca 2020 0 Przez admin .. 22 października 2020 0 Przez admin Alina, dziewczyna o złotych włosach i zaróżowionej cerze była zupełnie różna od swej starszej siostry, Balladyny.CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA BALLADYNY I ALINY.. Całkowicie się one od siebie różniły.. Balladyna jest bardzo chłodna.. Pałała żądzą władzy.. Kartka z pamiętnika Balladyny - zabójstwo Aliny.. Według opisu Słowackiego, Balladyna była brunetką o bladej twarzy i pięknych, czarnych oczach.Balladyna to starsza z córek poczciwej wdowy.. Balladyna to negatywna postać która posunęła się do najgorszego grzechu - zbrodni.. Młodsza siostra Alina ma piękne, złote włosy splecione w gruby warkocz, różaną cerę i fiołkowe oczy.. Charakterystyka postaci.. Mieszkały w chatce w lesie.. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Córki wdowy są kobietami o niezwykłej urodzie, choć ich typy urody różnią się znacznie.Jakże różne i w niczym niepodobne do siebie są Alina i Balladyna - dwie siostry, które spotykamy w dramacie Juliusza Słowackiego.. Pierwsza z nich jest dziewczyną o zaróżowionej skórze, jasnych włosach i fiołkowych oczach.79% Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny na podstawie dramatu J. Słowackiego pt. "Balladyna"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt