Charakterystyka antygony polski na 5
Antygona pochodziła z rodu Labdakidów, nad którym ciążyła klątwa.. ; Antygona to przykład wzorcowej tragedii antycznej.a.. Cechował ją upór w walce o słuszną sprawę.Antygona - młoda kobieta, która miała w sobie na tyle odwagi, aby sprzeciwić się wielkiemu Kronosowi (On nie ma nad moimi prawa) i złamać jego nakaz.. 2011-11-06 19:11:54 Podasz mi cechy tragedii antycznej na podstawie " Antygony "?. Zarówno Antygona, jak i Kreon, mają swoje racje.Na pewno kocha swojego syna, Hajmona, ale kiedy ten prosi go o łaskę dla Antygony, jako jego przyszłej żony, Kreon hardo odpowiada, że Antygona nie jest godna miłości Hajmona, a tym bardziej niegodna, by zostać jego żoną.. Tragiczne wydarzenia rodzinne - najazd jednego z braci na drugiego w walce o władzę - postawiły ją w sytuacji trudnego wyboru.. Ma młodszą siostrę Ismenę oraz dwóch braci: Eleoklesa i Polinejka.. Antygona Sofoklesa to: a. komedia 7 b. tragedia 6 c. tragifarsa 2 7.Kontynuacje i nawiązania.. Stopień pokrewieństwa oznacza słowo: a. kum 2 b. wuj 3 c. swat 7 1.. Śpiewał je chór w barwnym korowodzie tanecznym.. Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką.. Ponadto zajęcia są wprowadzeniem do pełnej charakterystyki postaci, wymagają od uczniów współpracy w grupie, łączenia wiedzy z zakresu treści utworu i na temat postaci tragedii.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Charakterystyka antygony..

2010-05-30 14:31:29Scenariusz lekcji języka polskiego w trzeciej klasie gimnazjum.

Przecież Antygona była także kobietą, która kochała, lecz nie zaznała miłości.. 2012-10-12 22:17:15 Zakończenie Antygony .. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.. 2021-01-11 21:44:14 Mam do napisania esej o Sokratesie lub Arystotelesie.„Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w „Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa „Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w „Antygonie" Sofoklesa Streszczenie „Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr grecki(2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Ponadto zajęcia są wprowadzeniem do pełnej charakterystyki postaci, wymagają od uczniów współpracy w grupie, łączenia wiedzy z zakresu treści utworu jak i na temat postaci tragedii.Patrząc na główna bohaterkę z innej strony była buntowniczką, która podważając autorytet prawa ziemskiego, zagraźała państwu.. Cierpiała z powodu tragedii, która spadła na jej rodzinę i nie pozwalała jej szczęśliwie żyć.Charakterystyka Antygony.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa.. Celem lekcji jest utrwalenie treści „Antygony" Sofoklesa..

2012-10-12 22:17:15; charakterystyka antygony ...Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córką króla Edypa, na którym ciąży klątwa.

Córka króla Edypa i Jokasty.. Nakazuje niemal Hajmonowi, by pogardzał Antygoną jak wrogiem królestwa.Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju.. Antygona to jedna z trzech sztuk Sofoklesa opowiadających o rodzie Labdakidów.. Autor zaczerpnął fabułę z mitologii.. Antygona jest szlachetną i odważną dziewczyną, bo chociaż wiedziała o konsekwencjach czynu, który postanowiła popełnić wbrew woli władcy, ani przez chwilę nie zawahała się.. Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Przydatność 65% Charakterystyka Antygony.. Antygona jest szlachetną i odważną dziewczyną, bo chociaż wiedziała o konsekwencjach czynu, który postanowiła popełnić wbrew woli władcy, ani przez chwilę nie zawahała się.. Mit wykorzystany przez Sofoklesa to: a. mit o Labdakidach 5 b. mit o Argonautach 4 c. mit o wojnie trojańskiej 6 4.. Antygonę oceniam pozytywnie, gdyż była osobą uczuciową, pobożną oraz odważną.. Charakterystyka.. mieć z kimś na pieńku 1 b. mieć pietra 5 c. mieć twardy orzech do zgryzienia 7 6.. Antygona reprezentuje postawę osoby, które zawsze postępuje zgodnie ze swoimi zasadami, choćby te zasady miały mieć dla niej tragiczne skutki.Na to nie zgodziła się Antygona, siostra obu mężczyzn.. Została zrodzona z kazirodczego związku, gdyż, jak wiemy, Edyp był synem Jokasty..

Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.Antygona - charakterystyka szczegółowa Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.

Antygona jest siostrą Ismeny oraz tragicznie zmarłych Polinejkesa i Eteokla.. Antygona przyznaje się do popełnionego czynu i nie wstydzi się tego.. Nakazuje niemal Hajmonowi, by pogardzał Antygoną jak wrogiem królestwa.Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. „ Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów, córka Edypa i Jokasty.. Kulturalna Polska klp.pl Dowiedz się więcej.. Antygona miała siostrę Ismenę oraz dwóch braci - Eteoklesa i Polinejkesa.Bohaterką jednej z najważniejszych tragedii Sofoklesa jest Antygona.. Antygona zawsze inspirowała ludzi sztuki, głównie reżyserów, którzy dokonywali adaptacji całego dramatu lub poszczególnych scen, do problemów im współczesnych, np.:.. Antygona przypomina mi księżniczkę, zresztą była nią z pochodzenia.. Jedną z głównych bohaterek jest Antygona.. Antygona jest osoba bardzo odważną.W dni przypadające na święto patrona, rozhukany orszak maszerował ulicami miast, grając, śpiewając i tańcząc.. Kobieta była dzieckiem Edypa i Jokasty.. Jest ona przykładem wzorów do naśladowania..

Były to najczęściej wesołe piosenki, chociaż bywało, że pojawiały się motywy poważne.Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16; napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!

2010-10-17 13:58:12; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Celem lekcji jest utrwalenie treści „Antygony" Sofoklesa.. 2010-03-28 15:17:27; Charakterystyka Antygony.. Postanowiła zapewnić godny pochówek braciom i to wydarzenie skłóciło Antygonę i Kreona.. Chciała ona pochować brata, który .Antygona była zaręczona z Hajmonem, który był synem Kreona, władcy Teb.. Od początku wiedziała, że tak właśnie powinna postąpić dobra i kochająca siostra.Na pewno kocha swojego syna, Hajmona, ale kiedy ten prosi go o łaskę dla Antygony, jako jego przyszłej żony, Kreon hardo odpowiada, że Antygona nie jest godna miłości Hajmona, a tym bardziej niegodna, by zostać jego żoną.. Książęce cechy to przede wszystkim godność w każdej sytuacji oraz to, że miała w sobie dużo dumy.. Pochodzi ona z kazirodczego związku.. Antygona wiedziała czego chce oraz była pewna swoich racji.Charakterystyka Antygony .. Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córką króla Edypa, na którym ciąży klątwa.. Jej narzeczonym jest Hajmon, syn króla Teb- Kreona.. Bohaterką tragedii Sofoklesa pt. „Antygona" jest córka Edypa i Jokasty - Antygona.. Tragiczne wydarzenia rodzinne - najazd jednego z braci na drugiego w walce o władzę - postawiły ją w sytuacji trudnego wyboru.Sofokles Antygona - opracowanie.. Uczestnicy uroczystości śpiewali dytyramby (obrzędowe pieśni pochwalne).. Od początku wiedziała, że tak właśnie powinna postąpić dobra i kochająca siostra.Kierowała się uczuciem oraz prawami boskimi, w przeciwieństwie do Kreona, który uważał prawa ludzkie za najważniejsze.. 1 Antygona - streszczenieCharakterystyka..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt