Charakterystyka grupy w przedszkolu
Przedszkole Samorządowe nr 127 nosi imię Koszałka Opałka.. Główne osiągnięcia:myślenie abstrakcyjne i hipotetyczno-dedukcyjne, które można przerwać, uzupełnić, podjąć od nowa i odwrócić; logika zdań.U nas każdy rodzic może zostać w przedszkolu z dzieckiem tak długo, jak ono tego potrzebuje.. CHARAKTERYSTYKA GRUPY.. Pliki z szablonami zapisałam jako Word 97-2003.. Działalność edukacyjno - wychowawczą grupa czterolatków opiera na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej pt. Nasze przedszkole.Najmłodsza grupa w przedszkolu liczy 17 osób.. Praca z tak małymi dziećmi wiąże się z nieustannym naciskiem na kształtowanie samodzielności, uspołecznianiem, a.Poniżej znajdziecie kilka szablonów etykiet do samodzielnej edycji.. Uczęszczają do niej dzieci z Sadek,Śmielina, Dębowa i Jadwiżyna .. Na początku roku szkolonego znacznie odstawały od grupy.Grupa dzieci 3,4 - letnich, to ciągłe wyzwania, które na co dzień należy pokonywać.. Dzieci w grupie są komunikatywne, koleżeńskie, pomysłowe i twórcze.. Podczas zabaw i zajęć uczymy się bardzo wielu i ciekawych rzeczy, a przede wszystkim samodzielności w działaniu oraz przestrzegania zasad panujących w przedszkolu.Charakterystyka grupy 5-latków Na 9 dzieci pięcioletnich tylko 2 to dzieci,które rozpoczęły w tym roku szkolnym edukację przeszkoloną..

Wesołe Żuczki to najmłodsza grupa w przedszkolu.

Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie.GRUPA V JABŁUSZKA.. Możecie wpisywać dowolny tekst oraz wklejać dowolne obrazki 🙂 w razie pytań piszcie.. Westerplatte 49 (siedziba główna) przy ul. B. Chrobrego 4A. Do placówki przy ul. Obr.. NAZWY GRUP - SZABLON (duże etykiety) Word 97-2003.. Aby atmosfera była tak dobra i miła jak w poprzednim roku.Przedszkole w Drawsku Pomorskim mieści się w dwóch budynkach: przy ul. Obr.. Drugim nauczycielem pracującym z dziećmi jest logopeda mgr Magdalena Minor.Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu - mamy 3 i 4-lata, właśnie rozpoczynamy naszą przygodę z przedszkolem.. Dzieci przebywają w 5 grupach całodziennych, korzystając z wyżywienia.. Opis poszczególnych grup znajduje się w menu po lewej, zaś galerie zdjęć z różnych wydarzeń w dziale Galerie.. Dziewczynek jest 10 a chłopców 15.. W oddziale 3-latków jest 9 dziewczynek i 8 chłopców.. Pragniemy aby każde dziecko czuło się u nas dobrze i przychodziło do przedszkola z ochotą.Procedury bezpieczeństwa w okresie COVID-19 ; Aktualności O nas Nauczyciele i inni pracownicy przedszkola; Programy; Tradycje naszego przedszkola; Ekologia w przedszkolu; Harmonogram spotkań, imprez oraz uroczystości przedszkolnych na rok szkolny 2020 - 2021; Grupy Grupa 1 - dzieci 3- letnie; Grupa 2 - dzieci 4 letnieCharakterystyka grupy WITAMY SERDECZNIE KOCHANE DZIECI ORAZ ICH RODZICÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019!.

Wychowawcą grupy jest mgr Aleksandra Ślązok.

Uczęszczają do niej dzieci urodzone w latach 2016 i 2017.. Praca dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcza i jej efekty Grupa 3-4-latków liczyła 21 osób (6 dziewczynek i 15 chłopców, a pod względem wieku 11 4-latków, 9 3-latków i 1 2-latka).. Kształtuje się tu bowiem osobowość dziecka,W bieżącym roku szkolnym zostały opracowane i są realizowane programy: edukacji plastycznej i muzycznej.. Westerplatte 49 uczęszczają dzieci w wieku od 3-5 lat.. Nasza grupa miło spędza czas w naszej kolorowej, słonecznej sali.. Praca dydaktyczno-wychowawcza w grupie dzieci obejmowała realizację treści zawartych w programie wychowania przedszkolnego „Plac zabaw" wyd.. "Smerfy"- II grupa 3.Dzieci są sprawne ruchowo i chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz ćwiczeniach gimnastycznych.. W grupie pracują : p. Viola, p. Ania B, p. Ania P. i p. Ania T. oraz p. Mariola - nauczyciel wspomagający.. Cechuje ją silny emocjonalny stosunek do wykonywanych działań.Sale grup znajdują się w budynku przedszkola.. Dzieci uczą się zasad współżycia w grupie, samodzielności oraz zawierają nowe znajomości.. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.Grupa „Słoneczek" to grupa dzieci 3 i 4 letnich.. "Krasnoludki"- I grupa 2.. Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny..

Do naszej grupy uczęszczają dzieci 4 i 5 - letnie.

NAZWY GRUP - SZABLON (małe etykiety) Word 97-2003Grupa 3 - 4 latków jest najmłodszą grupą dzieci w naszym przedszkolu.. Wiele dzieci 3 - 4 letnich często mówi o sobie „ja jestem duża/y" i z punktu widzenia .Dzieci są zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny.. WSiP.Sprawozdanie z pracy w grupie 3-4-latków za rok szk.. Od kilku lat realizowany jest program adaptacyjny mający na celu stworzenie dzieciom i rodzicom bezstresowego startu przedszkolnego.Charakterystyka grupy pięciolatków „Weseli Podróżnicy" Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu liczącą 19 dzieci, wszystkie dzieci w naszej grupie są dziećmi pięcioletnimi.. Dzieci w naszej grupie objęte są obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym.. Wszystkie grupy ( 5 ) objęte są opieką 9,5 godzinną dziennie z wyżywieniem.Charakterystyka przedszkola Publiczne Przedszkole Nr 1 położone jest w centrum miasta, w miejscu bezpiecznym i zacisznym.. W godzinach 17.00 - 18.00 wszystkie dzieci przebywają w grupie Żuczki - sala 2.. Dzieci 3- letnie mają dodatkowo pomoc nauczycielki.. Przedszkole funkcjonuje od 1946 r. w pięknym obiekcie - adaptowanej, atrakcyjnej architektonicznie willi z okresu lat trzydziestych.Grupy przedszkolne Nasze przedszkole liczy łącznie 6 grup dzieci 3, 4, 5 oraz 6 letnich..

W przedszkolu działa „ kółko teatralne" prowadzone w grupie dzieci 5 - 6 letnich.

W przyszłym roku jako dzieci sześcioletnie pójdą do szkoły.Integrację realizujemy jako formę współistnienia - wspólnej zabawy, nauki, wychowania i pomocy.. Praca dydaktyczno-wychowawcza obejmowała realizację treści zawartych w „Podstawie programowej wychowania .Sprawozdanie podsumowujące pracę wychowawczo-dydaktyczną w pierwszym półroczu w grupie 5 latków.. Komandosów 13, w dogodnym ciągu komunikacyjnym ale z dala od ruchliwych ulic i miejskiego zgiełku W pierwszym tygodniu dzieci powoli dostosowały się do nowych wyzwań i zasad.. Wasze dzieci są już w grupie 6 latków.. Uczęszcza do niej 25 dzieci w tym 17 trzylatków i 8 czterolatów.. Bywają trzylatki nie przystosowane do udziału w grupie przedszkolnej oraz dzieci, które mogą pójść do szkoły przed ukończeniem 7 lat".1 Jest to niezmiernie ważny okres w życiu jednostki.. Grupa Misiów liczy 25 osób.. Gminne Przedszkole w Sierakowicach Gminne Przedszkole w Sierakowicach, ul.Wiejska 1 Gminne Przedszkole Sierakowice: 32 238 42 50CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA .. Jesteśmy dla siebie mili, uprzejmi podczas zajęć i zabaw.Charakterystyka stadium:w pełni odwracalne operacje umysłowe na przedmiotach i zdarzeniach, które nie musza istnieć, mogą być wyobrażone lub wymyślone; działania na wytworach myślenia.. Każda grupa ma swoją indywidualną przestronną salę.. Dzieci zaprzyjaźniły się ze sobą i nadspodziewanie szybko zaadatowały się w nowym środowisku.. Grupa 5 latków to 26 dzieci.. Ogólnie grupa jest pracowita, potrafi się skupić w trakcie zajęć, ciekawa,, otwarta na procesy poznawania i rozumienia świata.. 2011/2012 Przedszkole Gminne w Skawie 1.. Dziewczynki uwielbiają malować, ich prace są staranne, pomysłowe i barwne.Wśród cech charakteryzujących grupę należy wymienić cechy pozytywne: pozytywne nastawienie, uśmiech, radość, ciekawość, otwarcie na procesy poznawania i rozumienia świata.. Chłopcy uwielbiają zabawy konstrukcyjne, a z ich rąk powstają wspaniałe budowle.. Wśród cech charakteryzujących grupę należy wymienić cechy pozytywne: pracowitość, skupienie w trakcie zajęć, ciekawość, otwarcie na procesy poznawania i rozumienia .Charakterystyka grupy.. Często rodzice razem z dzieckiem spędzają w grupie kilka dni, aż do momentu kiedy jest ono gotowe pozostać samo w przedszkolu.. Grupy integracyjne są mniej liczne (od 18 do 20 dzieci), w tym od 3-5 dzieci niepełnosprawnych.Czas pobytu dziecka w przedszkolu wypełniają swobodne zabawy inicjowane przez wychowanków.. W każdej grupie, pracują dwie nauczycielki, woźna oddziałowa.. 3-latki uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i religii.GRUPA III - średniaki Na początku roku grupa liczyła 25 dzieci, obecnie jest 26 - w tym14 dziewczynek (jedna jest z 2004 roku) i 12 chłopców.. Jest to grupa z dominacją chłopców jest ich bowiem 14 .. Jego siedziba mieści się w Krakowie, w centrum Osiedla Podwawelskiego przy ul..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt