Republika francuska prezentacja
Część drugaRepublika Francuska.. s ɛ z /) - państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach.Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego .UVOD Republika Francuska je demokratska država Zapadne Evrope.Glavni grad je Pariz.. Wyślij zgłoszenie .I Republika Francuska (z francuskiego.. Czyta Kamil Prabucki.samostanowienia narodów, Republika przyznaje terytoriom zamorskim, które wyrażają wolę przynależenia do niej, nowe instytucje oparte na wspólnym ideale wolności, równości i braterstwa, mające na celu ich demokratyczny rozwój.. 1.Początek republiki i obalenie monarchii.. Francja jest Republiką niepodzielną, laicką, demo-kratyczną i socjalną.Dzisiaj konstytucja to V Republika Francuska.. Skomentuj.. Troisième République) - proklamowana 4 września 1870 r., trwała 70 lat, do klęski Francji, zawarcia separatystycznego zawieszenia broni z III Rzeszą i udzielenia przez francuskie Zgromadzenie Narodowe 10 lipca 1940 r. z pominięciem Prezydenta Republiki Alberta Lebrun nadzwyczajnych pełnomocnictw premierowi - marszałkowi Pétainowi, który na ich .Francja (fr.. 3.Plik Wielka Rewolucja Francuska.ppt na koncie użytkownika Pallea • folder Prezentacje - historia • Data dodania: 27 kwi 2015Francuska (franc..

Forma rządów: republika Struktura terytorialno-prawna: państwo unitarne.

Artykuł 1.. Dokument nie istnieje lub nie jest już dostępny.. Temat realizowany będzie przez .. Opracowania tematówgospodarka francuska opierała si ę na rolnictwie i handlu kryzys ekonomiczny pod koniec XVIII w. bardzo wysoki fiskalizm pa ństwa podatkami był obło żony tylko stan trzeci lata 1785, 1788 to lata nieurodzaju, zmniejszyło si ę pogłowie bydła i ilo ść zbo ża znacznie spadła we Francji zacz ęło brakowa ć żywno ściMarksizm tłumaczył rewolucje niezgodnością bazy z nadbudową - inna klasa społeczna miała środki produkcji i czerpała z tego korzyść, a inna wytwarzała dobra .Lekcję dotyczącą czasu przemian we Francji, Wielkiej Rewolucji i powstania Republiki przygotował Artur Jęcka.. Zaledwie po dwóch latach Napoleon III zorganizował zamach stanu i 2 grudnia 1852 podczas koronacji na cesarza Francji, wprowadził III Cesarstwo Francuskie.. System rządów: semiprezydencki.. W okresie jego panowania trwały nieustanne walki na terenie kraju.. -Konstytucja II Republiki - 1848 -Konstytucja III Republiki - 1875, trzy oddzielne akty prawne -Konstytucja IVRepublika Francuska 1..

Wojna domowa trwała aż do roku 1871, kiedy to powstała III Republika Francuska.Republika francuska XVIII - XIX w.

marcela.gajewska 2 lata temu.. Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja.. Władza Ustawodawcza Sądownicza Wykonawcza Dwuisbowy parlament: -Zgromadzenie Narodowe -Senat Champs Elysees Długość 1910 m Szerokość 70m W XVIII wiekuPaństwo w zachodniej Europie, którego stolicą jest Paryż.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.strona zawiera informacje o PSP w Przytyku.. Udostępnij.. Wprowadzał swobodę wyznania, wolność myśli i słowa oraz druku.. Zawiera nieodpowiednie treści?. N apoczątku1793 roku król Ludwik XVI został uznany za winnego zdrady i został ścięty.Władzę we Francj przejmują jakobini z Maksymolianem Robespierre na czele.Okres ich władzy jest zwany terorem jakobińskim i trwał rok ,do monemtu kiedy sam .Historia szkoła podstawowa, klasa 6 autor: Alicja Suszczyńska Temat: Republika francuska.. 23, 2020Rolnictwo Techologia Ustrój polityczny Samochody TGV "La France est une République indivisible, laïque, démocratique et sociale.". 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Film stworzony przez nauczycieli historii.1789-1795 Dokument ten uznawał wolność i równość za naturalne prawa każdego człowieka..

Na tej lekcji: dowiesz się co działo się w XVIII wiecznej Francji dowiesz się, kim byli Ludwik XVI,… Czytaj dalej Republika francuska.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zapewniał też nietykalność osobistą.. 2 godziny lekcyjne.. Quiz w Poczekalni.. Proszę zapoznać się z prezentacją i przepisać do zeszytu zdania z wyrazami zaznaczonymi na czerwono.. I okres - Rewolucja Francuska , monarchia ograniczona, I republika, dyktatury napoleońskie II okres - kształtowanie się parlamentu, monarchia ograniczona, II republika, III okres - republika parlamentarna III republika (1875-1945), IV republika (1945-1958) IV okres - V republika.Rewolucja Francuska..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt